آشنایی با شبکه اجتماعی پینترست و ویژگی های آن

//آشنایی با شبکه اجتماعی پینترست و ویژگی های آن

آشنایی با شبکه اجتماعی پینترست و ویژگی های آن

پینترست نام وب‌سایت شبکه اجتماعی شناخته شده برای اشتراک‌گذاری تصاویر است که به کاربران اجازه می‌دهد بر اساس علاقه خود به اصطلاح پین کنند و سایر اعضا این تصاویر را لایک زده یا در صورت لزوم ریپین کنند. اعضا می‌توانند کل تصاویر پین شده به یک بورد خاص متعلق به یک نفر را دنبال کنند. کاربران پینترست از طریق فیس ‌بوک  و توییتر نیز می‌توانند عکس‌های خود را به اشتراک گذاشته و با یکدیگر تعامل داشته باشند. پین‌ترست با سرمایه‌گذاری ۲۷ میلیون دلاری تأسیس شده‌است؛ و در فهرست ۵۰ سایت برتر سال ۲۰۱۱ از دید نشریه تایم قرار گرفته‌است.

کاربرد مهم شبکه اجتماعی پینترست

پینترست (Pinterest) یک شبکه اجتماعی نسبتاً نوظهوری است که به موفقیت خیره کننده ای دست یافته و توانسته با سبک و سیاق جدیدی که دارد، کاربران زیادی را به خود جذب کند. پینترست همانند اینستاگرام مبتنی بر عکس است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و به یکی از قطب های انتشار عکس در دنیا تبدیل شده است. در پینترست می توانید به تعداد نامحدود برای خود آلبوم تصاویر ایجاد کرده و آنها را بین دیگران به اشتراک بگذارید. پینترست برای تعداد و عناوین آلبوم ها و نوع عکس ها هیچ محدودیتی قائل نشده است.اما نکته مهم در استفاده از پینترست این است که شما می توانید برای اهداف تبلیغاتی و یا جذب بیننده برای سایتتان در پینترست فعالیت کنید. این سایت مانند یک‌ بورد، تخته‌ای از تصاویری است که شما می‌توانید از سایت‌های دیگری که از آنها دیدن می‌کنید، سنجاق یا پین کنید.

امروزه بحث شبکه های اجتماعی در خصوص برندینگ برای صاحبان مشاغل و کسب و کار بسیار حائز اهمیت شده است و مهمتر اینکه کدام شبکه ها برای آنها مناسب است و چه خصوصیاتی دارند و چگونه می تواند به آنها کمک کنند. تا به امروز آشنایی  بسیاری از مردم و صاحبان کسب و کار بیشتر به شبکه های اینستاگرام، فیسبوک و توییتر بوده است. خب از طرفی این امر قابل درک است چرا که در کشور ما زمینه استفاده از این شبکه ها فقط در راستای مقاصد شخصی بوده است و اندک سالی است که جنبه تبلیغ و کسب در آمد از آنها حائز اهمیت گشته و از این رو شبکه های اجتماعی دیگر که راهکارهای منحصر به فرد خود را  برای برندینگ ارائه میدهند، به روی کار می آیند که بیشتر بازاریابان میتوانند از آنها استفاده کنند.

افزایش ترافیک سایت شما یکی از چشمگیرترین مزایایی که هر کسب و کار می تواند از پیوستن به پینترست انتظار داشته باشد. برای موفقیت در این کار کافی است در روز زمان مشخصی را به اینکار اختصاص داده و ساعتی را صرف بهبود و به اشتراک گذاری در سایت اختصاص دهید. به موضوع حرفه ای نگاه کرده و از سر تفریح کار نکنید .

 

اصطلاح Board و pin وrepin  در سایت پینترست چیست؟

 این شبکه دو کلمه Board  و  Pin  را در خود جای داده است که Board  همان آلبوم و Pin  نیز همان کار لایک را  انجام میدهد. جالب است بدانید که این شبکه تنها در مدت 10 ماه توانست 13 میلیون کاربر را درگیر خود کند و در تاریخ ثبت شود

اگر شما در صفحه پینترست خود لینک، مطلبی از کاربران دیگر را به اشتراک بگذارید به اصطلاح آن را رپین کرده اید.

شبکه پینترست

موتور جستوجو گر پینترست به قدری کاربردی است که هنگام جستجوی یک جمله در آن، تمام کلمه های تشکیل داده آن جمله را مانن یک تگ (Tag) مورد جستجو قرار داده و نتایج جستجو را نشان می دهد که در آن هنگام با  کلیک برروی آنها شما مستقیما به وب سایت مرجع و اصلی آن مطلب هدایت می شوید که پس از مدتی کار با آن، گشت و گذار در آن بسیار لذت بخش خواهد بود.

این سایت به تازگی با ایجاد تغییراتی در استراتژی‌های خود گام بزرگی را در جهت ورود به تجارت الکترونیکی به روش‌های B2C و C2C برداشته و در نرم‌افزارهای کاربردی آیفون و iPad خود دکمه ای با عنوان Buy اضافه کرده‌است. با اضافه شدن این دکمه خرده فروشان این امکان را خواهند داشت که محصولات خود را ارائه کرده و کاربران نیز از طریق این دکمه ثبت سفارش نموده و مراحل خرید را از طریق ایمیل دنبال کنند.

تهیه و تنظیم: مارکت لایک

آشنایی با شبکه اجتماعی پینترست و ویژگی های آن
5 (100%) 1 vote[s]
توسط |2017-10-17T12:49:04+00:00اکتبر 17th, 2017|آموزشی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

درج دیدگاه