سوشیال بوکمارک ها و دلایل اهمیت استفاده از آنها در افزایش رتبه وب سایت

//سوشیال بوکمارک ها و دلایل اهمیت استفاده از آنها در افزایش رتبه وب سایت

سوشیال بوکمارک ها و دلایل اهمیت استفاده از آنها در افزایش رتبه وب سایت

مقدمه:

برعکس سئو داخل سایت بهینه سازی بیرونی سایت کاملا خارج از سایت انجام می گردد، سئو خارجی در عمل شامل دریافت سیگنال های مثبت از سایت های دیگر به سایت خود می باشد.

لینک بیلدینگ (Link Building):

لینک بیلدینگ یا لینک سازی به مجموعه فرآیند های گفته می شود که شما انجام می دهید تا بک لینک های معتبر از دیگر سایت ها دریافت کنید. لینک بیلدینگ پرکاربردترین و تاثیر گذارترین عامل رتبه بندی در بهینه سازی خارجی یا سئو خارجی به شمار می‌رود. لینک سازی معمولا با فوکوس روی عبارات یا کی ورد های خاصی انجام می گیرد.

شبکه های اجتماعی می توانند به عنوان مکملی در کنار روش های دیگر بهینه سازی خارج سایت (سئو خارجی) به کار برده و سیگنال های مثبت را روانه سایت ما کنند. با اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی می توانید ترافیک برای سایت خود جذب کنید.

هنگامی که یک صفحه وب پیدا می کنید که جالب توجه است، به جای یادداشت آدرس صفحه وب می توانید آدرس را به عنوان یک نشانه در مرورگر خود ذخیره کنید، سوشیال بوکمارک مثل ذخیره ی صفحه مورد علاقه ی شما در مرورگر شماست، اما فقط در رایانه خود به آن دسترسی دارید مگر اینکه در وب سایتی بتوانید ذخیره کنید که در هر جایی به آن دسترسی داشته باشید و فقط مختص به خود شماست در سوشیال بوکمارک روال به همین صورت است اما هر کس می تواند بوکمارک های دیگر را نگاه کند. این بدان معنی است که شما می توانید از این طریق محتویاتی را که دیگر افراد قبلا تصمیم گرفته اند مرور و جستجو کنند را دریافته و پیدا کنید.

این موضوع می تواند خیلی بهتر از یک موتور جستجو گر باشد، که فقط از یک برنامه کامپیوتری برای تصمیم گرفتن در مورد آنچه مهم است تصمیم گیری می کند چرا که با سوشیال بوکمارک، همه مطالب و لینک ها توسط افراد واقعی انتخاب شده است. اکثر سایت های سوشیال مدیا، عددی را برای لینک یا محتوا نمایش می دهند که نشان می دهد چند بار توسط کاربران ذخیره و یا معرفی شده است (همان تعداد سوشیال سیگنال ها که در وب سایت های شمارنده نمایش داده می شوند).

سوشال بوکمارک ‌ها جزو آن دسته از شبکه‌های اجتماعی می باشند که کاربران می‌توانند آدرس صفحاتی که علاقه دارند را ذخیره کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. این روش می‌تواند در ترافیک ورودی هم تاثیر‌گذار باشد. با توجه به حیطه کاری تان می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی مختلف عضو شوید و محتوای خود را به اشتراک بگذارید.

معرفی سوشیال بوکمارک

 سایتهای بوکمارک زیادی وجود دارد، اینکه در چه سایتهایی و به چه روشی بک لینک ثبت شود دارای اصولی هستند.

شبکه های اجتماعی می توانند بخشی از استراتژی شما در بهینه سازی خارج سایت به شمار بروند و همچنین شکلی از لینک بیلدینگ داشته باشند. لازم به ذکر است که تقریبا اکثریت لینک‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌شود خصوصیت “NOFOLLOW” دارند اما به این معنا نیست که هیچ ارزشی نداشته باشند. ایجاد پروفایل و به اشتراک‌گذاری مقالات از جمله کارهای است که می‌توان در سوشال مدیا انجام داد.

لازم به ذکر است که وب مستر ها با قرار دادن ابزار سوشیال مدیا در وب سایت خود، به کاربران خود این امکان را می دهند تا لینک دلخواهشان را به سوشیال بوکمارک های مختلف اضافه می کنند. این عمل باعث می شوند که لینک شما بین بقیه کاربران آن سوشیال بوکمارک Share شود و در نتیجه اعتبار سایت شما در بین کاربران و موتور های جستجو بیشتر شودشبکه های اجتماعی منبع اصلی برای کسب و کارهای بزرگ و کوچکی ست که بدنبال تبلیغ برند خود در اینترنت هستند. پلتفرم شبکه های اجتماعی برای استفاده بسیار ساده است و حتی بعضی از این شبکه ها سرویس های پولی تبلیغات نیز ارائه می‌دهند، برای کسب و کارهایی که به دنبال مشتری و مخاطبان جدید می‌گردند.

فواید سوشیال بوکمارک ها به طور خلاصه به شرح ذیل است:

 • ساختن لینک های ورودی مرتبط
 • معرفی مستقیم به بازدید کنندگان بازدیدکنندگان
 • مشتریان و دنبال کنندگان جدید را جذب می کند
 • کمک می کند تا مردم کسب و کار مورد نظر را پیدا کنند
 • کمک می کند تا کسب و کار های دیگر، کسب و کار جدید را پیدا کنند
 • ترافیک بیشتری به سمت وب سایت هدایت خواهد شد.
 • تعریف اهمیت لینک سایت مورد نظر به گوگل و موتورهای جستجو گر
 • داشتن بک لینک معتبر و دائمی و یا با مدت زمان طولانی

نکته: اگرچه کسب و کار شما به شبکه های اجتماعی نیاز دارد اما لزومی ندارد در تمامی آنها حضور داشته باشید! برای بهره برداری بهینه از قدرت و ظرفیت شبکه های اجتماعی باید محبوب ترین این شبکه ها را بشناسید.

گروه مارکت لایک با دانش تخصصی خود و با دارا بودن بزرگترین گروه کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف، برترین و با کیفیت ترین این خدمات را برای شما فراهم کرده و رضایت شما را در این امر جلب خواهد کرد.

تهیه و تنظیم:

گروه مارکت لایک

سوشیال بوکمارک ها و دلایل اهمیت استفاده از آنها در افزایش رتبه وب سایت
4.5 (90.28%) 251 vote[s]
توسط |2017-08-11T14:14:26+00:00آگوست 11th, 2017|آموزشی|2s دیدگاه

درباره نویسنده:

2s دیدگاه

 1. دانلود آهنگ جدید دسامبر 31, 2017 در 7:53 ب.ظ - پاسخ

  خیلی ممنونم

 2. followbaz.com ژانویه 4, 2019 در 11:47 ق.ظ - پاسخ

  ممنون مطلب خوب و و کاملی بود

درج دیدگاه