گوگل پلاس وان چیست و چه کاربردی دارد؟

//گوگل پلاس وان چیست و چه کاربردی دارد؟

گوگل پلاس وان چیست و چه کاربردی دارد؟

آشنایی مختصر با گوگل پلاس وان

حدود ۱ سال بعد از انتشار دکمه ی Like فیس بوک در سراسر وب، گوگل دکمه ی +۱ (پلاس وان) خود را معرفی کرده است که به شما اجازه می دهد تا نتایج جستجو و تبلیغات های دلخواه خود در گوگل را +۱ کنید.

هنگامی که در شبکه‌های اجتماعی هستید یا به وبلاگ‌ها سر می‌زنید، دکمه‌های لایک (Like) را می‌بینید که در قسمتی از متن جا خوش کرده‌اند و با شکل‌های مختلف منتظر کلیک شما هستند تا بر محبوبیت مطلب افزوده شود. در این بین می‌توان به لایک‌های (در فارسی نیز با کلمه «خوشم آمد» نیز در برخی سایت‌ها و وبلاگ‌ها قرار داده شده است) شبکه‌های اجتماعی مشهور مانند فیس بوک اشاره کرد که شهره عام و خاص است و بیشترین لایک‌ها در این شبکه‌های اجتماعی زده می‌شود و حتی شبکه‌هایی که کارکرد شبیه فیس بوک دارند. برخی شبکه‌ها ممکن است به گونه‌های مختلف لایک‌ها را واسط کاربر قرار دهند و یا به عبارت بهتر، با کلمات دیگر و شیوه‌های گوناگون دکمه لایک مطالب را در اختیار کاربران قرار دهند. روزانه شاهد لایک‌های فراوانی در یوتیوب، فیس بوک و دیگر سایت‌ها هستیم که نشان از محبوبیت این دکمه‌های کوچک ولی کاربردی دارد.

در این بین گوگل با راه اندازی سرویس پلاس وان خود (۱+) می‌خواهد به گونه‌ای در لایک خوردن مطالب به عنوان یک ارائه دهنده خدمات، سهیم باشد. گوگل سرویس پلاس وان خود را در بهترین جای ممکن یعنی محبوب‌ترین موتور جستجوی جهان قرار داده است تا بدین وسیله به اهداف گوناگونی دست پیدا کند. در این بین لایک (۱+) در موتور جستجو کمک شایانی به کاربران می‌کند. شما می‌توانید با پروفایل کاربری خود در گوگل میزان ۱+ یک موضوع در موتور جستجوی گوگل را مشاهده کنید و اگر دوستان شما به موضوع و نتایج جستجوی مورد نظر یک ۱+ داده باشند شما نیز می‌توانید آن را مشاهده کنید و ببینید کدام یک از دوستان شما به موضوع و مطلب مورد نظر ۱+ داده‌اند.

این سرویس می‌تواند کمک زیادی به ما کند تا مطالب بهتر و محبوب‌تر را در نتایج جستجو تشخیص دهیم و یا جستجو‌های خود را بر اساس ۱+ انجام دهیمگوگل با این سرویس می‌خواهد سهمی در بخش داغ لایک‌ها همانند سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته باشد اما به شیوه‌ای کاملا متفاوت‌تر!. در حال حاضر اگر به صحفه پروفایل خود در گوگل سر بزنید، متوجه اضافه شدن یک تب جدید با نام «+1» می‌شوید که در آن نتایجی که به آن ۱+ داده‌اید ظاهر می‌شود.

وقتی تعداد زیادی از کاربران یک سایت یا موضوع را +۱ می کنند یعنی سایت لایک شده کارآمد بوده و کاربرپسند است.پس از آن گوگل این موضوع را در نظر رفته و از این الگوریتم برای بهتر کردن نتایج جستجو استفاده می کند.در این میان خود گوگل قویا به این موضوع که این دکمه در الگوریتم امتیاز دادن تاثیر داره تاکید کرده است.

 

گردآوری: مارکت لایک

گوگل پلاس وان چیست و چه کاربردی دارد؟
به این صفحه امتیاز دهید
توسط | 2017-03-07T08:51:52+00:00 دسامبر 17th, 2015|آموزشی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

درج دیدگاه